Ministerstvo spravedlnosti potřetí přepracovalo návrh zákona o hromadných žalobách. Podle nové verze návrhu by je neměl za spotřebitele podávat akreditovaný správce, tedy investor, který může sledovat vlastní ekonomické zájmy. Na vysouzené částce by měl podíl. Nyní bude moci hromadné žaloby podat jedině nezisková organizace nebo sami poškození. Právníci jsou ale ke změně skeptičtí.

Ministerstvo spravedlnosti v upravené verzi návrhu, která reaguje na připomínky členů Legislativní rady vlády, vyslyšelo obavy z možného zneužití hromadných žalob. "Investorský princip byl ten nejčastější terč, do kterého se kritici návrhu strefovali. A protože to jde konstruovat jinak, rozhodli jsme se od toho upustit. Nechtěli jsme, aby ten zákon měl od začátku negativní image," vysvětluje náměstek ministryně spravedlnosti Michal Franěk.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.