Čínský průmysl vyprodukuje každoročně 110 milionů tun bambusu. Velká část z něj však končí na skládkách. Tento odpad se, podle Jie Linga ze společnosti Composites Technology, dá využít k výrobě sloučenin, které se mohou stát ekologičtější náhradou tradičních trubek z oceli, cementu nebo plastu. Stavebnictví je pro čínský průmysl stěžejní, z podstatné části pomohlo asijskému gigantovi k intenzivnímu růstu. Vláda proto touží po neustálém rozvoji tohoto odvětví, zároveň si však uvědomuje, že je potřeba myslet na udržitelný rozvoj. Proto chce dát přednost cirkulární ekonomice, která se snaží o kombinaci ekonomického zisku s ochranou životního prostředí. Bambus by k tomuto cíli mohl nemalou měrou přispět, píší Financial Times. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.