Padesát jedna mrtvých, dva tisíce zraněných a asi čtyři tisíce lidí bez domova. Takové škody podle oficiálních údajů napáchalo zemětřesení, které koncem listopadu zasáhlo Albánii. Zemětřesení se přitom odehrávají i u nás. Nejvíce v západních Čechách, kde dochází k takzvaným zemětřesným rojům. Otřesy tam trvají i několik měsíců. Jejich hukot je depresivní a půda pod nohama může vibrovat tak, že lidé vrávorají a stěny domů praskají. Předpovědět zemětřesení je ale podle seizmologa Jana Zedníka téměř nemožné: "Krátkodobou předpověď je navíc velmi těžké vydat. Nese to s sebou mnoho důsledků – ekonomických i etických. Může to způsobit paniku, ale mohou kvůli tomu klesnout i ceny nemovitostí. Vyžaduje to dost odpovědnosti," říká v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.