Rada České televize (ČT) ve středu při hlasování neschválila návrh rozpočtu televize na příští rok. Vedení ČT navrhlo v rozpočtu na příští rok ušetřit proti původnímu návrhu 170 milionů korun. To rada nezpochybnila, chce ale vysvětlení některých položek, řekla mluvčí televize Karolína Blinková.

Rozpočet počítá s náklady a výnosy 6,775 miliardy korun. Návrh rada znovu projedná po schválení plánu hospodaření ČT na roky 2021 až 2024. Ten má dostat v polovině února.

Vedení ČT navrhlo ušetřit 100 milionů korun ve výrobě pořadů, 30 milionů na přechodu na vysílací standard DVB-T2, 25 milionů na investicích a 15 milionů na provozních nákladech. Rada si do 6. ledna vyžádala podrobnější rozbor úspor ve výrobě a rozklíčování výdajů při přechodu na DVB-T2.

Hledat úspory dostal generální ředitel ČT Petr Dvořák za úkol na minulém zasedání rady. Důvodem je snaha, aby hospodaření veřejnoprávní instituce zůstalo do roku 2024 vyrovnané. Hlavní část výnosů tvoří příjem z výběru televizních poplatků kolem 5,6 miliardy korun.

ČT vysílá šest televizních programů: ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art. Zaměstnává téměř 3000 lidí.

Související
Související