Mrtvá těla po útoku střelce zdravotníci nevidí každý den, je potřeba s tím počítat a postarat se o ně, říká psycholog Lukáš Humpl, který je mluvčím moravskoslezské záchranné služby. Zároveň je garantem systému psychosociální intervenční služby, která v nemocnicích funguje jako záchranná síť. 

Speciálně vyškolení pracovníci, takzvaní peers, jsou schopni po náročných situacích poskytnout psychickou podporu svým kolegům nebo také rodinám pozůstalých. Této pomoci se teď dostává i zdravotníkům a svědkům úterního útoku, při němž dvaačtyřicetiletý muž v čekárně traumatologické ambulance ostravské fakultní nemocnice zastřelil šest lidí. Poté utekl a ve chvíli, kdy ho našla policie, spáchal sebevraždu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.