Po tragické střelbě v budově ostravské Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) přibývají podobné výhrůžky. Policisté jich řešili už několik. V jednom případě dokonce pětašedesátiletý důchodce střelbou vyhrožoval lékařce oční ambulance FNO. Pro ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Pětašedesátiletý senior lékařce na poliklinice fakultní nemocnice vyhrožoval, když mu oznámila, že mu kvůli špatného zraku nemůže vrátit řidičské oprávnění. "Toto se seniorovi nelíbilo a klidným hlasem reagoval, že střelba se asi bude opakovat," uvedla mluvčí.

Související

Padesátiletý muž podobně postupoval na katastrálním úřadě v Ostravě, kde výhrůžkami znepokojil úřednici, která po muži žádala, aby si dal ověřit svůj podpis na úřední listině. To se muži ale nelíbilo. Vyhrožoval i škrcením a na závěr dodal: "Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě."

Oba muže policisté zadrželi. Jednoho už kriminalisté obvinili z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí roční vězení. Stejný trest hrozí i druhému muži.

Související