Část Lidické ulice v centru Brna byla v pátek zavřená. Policie dostala oznámení, že se tam pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policie prověřuje i tvrzení, podle kterého už z této zbraně vystřelil. Uvedl to její mluvčí David Chaloupka. Žádného ozbrojeného muže ale policie nenašla. V souvislosti s případem ale pátrá po několika lidech.

Podle zpravodaje ČTK na místě policie zasahovala v jednom z domů. Situaci nad místem sledoval vrtulník. Tramvajová doprava byla odkloněná. Uzavírka se týkala úseku od Pionýrské po Burešovu ulici. Před 16. hodinou však policie na Twitteru informovala, že na místě nebyla nalezena žádná ozbrojená osoba a provoz se již vrátil do běžného provozu.

"Respektujte, prosím, pokyny strážníků a policistů. Podrobnosti budou zveřejněny následně. Děkujeme za pochopení a spolupráci," uvedli strážníci na Twitteru.

"Prověřujeme oznámení, že se zde měl pohybovat nějaký ozbrojený člověk. Zasahujeme zde, po tom muži pátráme," uvedl Chaloupka. Součástí oznámení byla podle něj i informace, že muž prý už vystřelil. "I s touto informací pracujeme. Proto se snažíme nepodcenit možné riziko a uzávěrka je tak poměrně široká," uvedl Chaloupka.

Související

Podle zpravodaje ČTK na místě policie pravděpodobně zasahovala v jednom z domů kolem čísla 77. Ulice byla "zapáskovaná", projít ji nebylo možné. V ulicích kolem uzavřeného místa na objízdných trasách byly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v ulici Bayerova.

Policie vyzvala lidi v okolí, aby se zbytečně nevystavovali riziku, nechodili k oknům a nepřicházeli blíž k uzavřené oblasti. "Je zbytečné takto se vystavovat případnému riziku střelby jen kvůli zvědavosti," varoval mluvčí. Ulice je u parku Lužánky poblíž centra, vrtulník létá nad parkem. Doprava v místě stojí, odkloněné byly i tramvaje. 

Související