Poslanci budou mít v lednu opakovanou příležitost pustit se do hlubší debaty o případu, který před Vánoci ukázal nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v novém světle. Jeho firma Home Credit podle zjištění zpravodajského portálu Aktuálně.cz platila v Česku vlivovou agenturu, která jí fakturovala nejrůznější zakázky na vylepšení zdejšího obrazu Číny. Home Credit i agentura C&B vztah i jeho náplň přiznaly. Vydávají ji za běžnou práci s veřejným míněním, byť metody, které byly její součástí, vzbudily velký rozruch.

Senátor Pavel Fischer, u kterého agentura podle uniklých výkazů prováděla "monitoring" činnosti, podal kvůli tomu trestní oznámení. Poslanci v reakci na případ na své poslední předvánoční schůzi dvě hodiny debatovali o snaze cizích režimů vměšovat se do zdejšího dění. Pokus opozice svolat k tomuto tématu zvláštní vyšetřovací komisi nevyšel, v lednu se má ale debata opakovat. Je zjevné, že o Kellnerovi – a nejen o něm – je třeba mluvit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.