Od začátku nového roku už pacienti nemusejí s horečkou nebo zlomenou nohou nosit neschopenku do firmy ani na poštu. Zaměstnavatelům a úřadům lékaři začali posílat veškeré údaje elektronicky, a nemocní se tak mohou jít z ordinace rovnou domů léčit.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v první pracovní den roku 2020 uvedla, že nový systém běží zcela bez problémů. K desáté hodině dopolední podle jejích údajů lékaři vystavili tři tisíce neschopenek. V půl dvanácté pak Maláčová na sociálních sítích uvedla, že už jich je šest tisíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.