Informací je příliš mnoho, kdo ale má čas se tím vším probírat? Možná někdo od novin. Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

- Pokud jste dobrovolně sledovali vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana, a mnozí takoví se mezi vámi asi opravdu našli, zde si můžete ověřit, kdy vám v něm tenhle politik zase neříkal pravdu.

- A zde přídavek k Zemanovým pozoruhodným úvahám o vlivu člověka na klimatickou změnu.

- I Andrej Babiš může být zneužit.

- Šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný vydal své vzpomínky na 17. listopad. K tomu nemá smysl nic dodávat. Je to opravdu pozoruhodné.

- A teď něco pro ty z nás, kdo máme rádi vesmír a kosmonautiku. Na tohle se prý můžeme letos těšit.

- Tohle mi přijde velmi důležité. Stát se bude, pochopitelně, čím dál víc snažit kontrolovat, co se děje v našem digitálním světě. Bude to mít podobu různých více či méně nápadných změn zákonů. Jako je tomu například v tomto případě.

- Když jsem byl mladý reportér, vzpomínám si, jak vášnivě jsme o tomhle příběhu debatovali na poradách. Pak se na něj na dlouho zapomnělo. Až donedávna. Dívka jménem Půlnoční Bouře promluvila.

- Máte se lépe než kdykoli dříve? Nezáleží na tom.

- Velmi doporučuji newsletter mého kolegy Davida Klimeše. Je to vždy velmi informované, podrobné, objevné a třeba tady se dozvíte, jak si Babiš premiér zase zařídil, že jako Babiš byznysmen ještě více zbohatne.

- A to je pěkné. Jestli chcete v USA platit nižší daně, buďte superbohatí.

- "Ani postupné zdražování Čechy od kouření neodrazuje. Podle srovnání American Cancer Society a Vital Strategies je Česko na sedmém místě na světě, co se týče množství vykouřených cigaret na osobu."

- Jsem mnohem raději občanem Česka než Číny. Mnohem raději.

- "Dnešní člověk žije v předběhu, nepatří mu přítomnost," říká filozofka Anna Hogenová.

Klidně trochu zpomalte.

Dobrý poslech, dobré čtení a dobrý víkend.
jk

Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

Související