Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pátek představila výsledek hospodaření státu v loňském roce. Plánovaný schodek 40 miliard korun se s koncem roku zastavil na hodnotě 28,5 miliardy korun. Opozice jí však vyčítá, že zdánlivě dobrý výsledek rozpočtu musela uměle vylepšit jednorázovými zdroji příjmů, jako je například rozpuštění peněz z účtu zrušeného Fondu národního majetku nebo prodejem státních hmotných rezerv, který vláda chystá v příštích letech.

"Není to žádné vylepšení. Prostě jsme s těmito penězi počítali jako s příjmem rozpočtu," vysvětluje Schillerová v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.