Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková se brání nařčení deníku info.cz, že v sedmdesátých letech hájila zákony, které byly používány proti odpůrcům komunistického režimu. V roce 1979 totiž s bývalým prokurátorem Josefem Urválkem, který řídil procesy padesátých let, sepsala článek chválící institut takzvaného ochranného dohledu. Prokop Tomek z Vojenského historického ústavu připouští, že v době sepsání článku nemusela vědět, že se ochranný dohled zneužívá proti disidentům, protože první takové případy se objevily až po roce 1981. Přesto ale podle něj není vhodné, aby byla zvolena za ombudsmanku místo končící Anny Šabatové. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.