Na Masarykově univerzitě v Brně vznikne výjimečná "živá laboratoř" zaměřená na studium faktorů ovlivňujících lidské zdraví. Propojit má znalosti z několika institucí v Evropě. Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) na to od Evropské unie získalo miliardu korun.

Brněnská instituce se díky tomu více zaměří na zkoumání vlivů okolního prostředí, jako je znečištěné ovzduší a voda, chemické látky v okolí, ale také například nedostatek pohybu a stres ovlivňující zdraví lidí. Odhalit může původ takových chronických civilizačních onemocnění, jako jsou alergie či Alzheimerova choroba.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.