Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát! vyzývá úspěšný podnikatel Tomáš Vondráček na svém profilu na síti LinkedIn a svolává na příští víkend vývojáře, kteří by chtěli dokázat, že zvládnou vytvořit e-shop pro dálniční známky za pouhé dva dny a daleko levněji, než kolik za něj má nyní zaplatit stát. Vondráček tak reaguje na zakázku Státního fondu dopravní infrastruktury na IT systém pro internetový prodej elektronických dálničních známek, která je podle odborníků z oboru velmi předražená. Za vytvoření systému a jeho čtyřletý provoz má stát zaplatit 401 milionů korun bez DPH. Odborníci z oboru zmíněnou sumu považují za přemrštěnou.

"Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií!" napsal na sociální síti Tomáš Vondráček, majitel mimo jiné české pobočky reklamní agentury WMC Grey a digitální agentury Actum. Hackathon je oblíbenou zábavou programátorů. Jde o akci, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. Často jsou hackathony organizovány i jako soutěže nebo jako vzdělávací akce, v řadě případu je ale cílem vytvořit konkrétní IT aplikace. 

"Nemůžu vám říct, kolik lidí se mi přihlásilo, protože mi každé tři vteřiny přichází nové nabídky," říká Vondráček v sobotním rozhovoru pro HN s tím, že je obrovským zájmem o akci mile překvapen. "Ozývají se mi lidé z celé republiky a už jsem si všiml, že se i mezi sebou domlouvají, kdo bude u koho spát. Takže lidé si i nabízejí ubytování. Různé firmy nám také nabízejí služby jako občerstvení a podobně. Jde vidět, že to lidi chytlo, baví je to a věří tomu," dodává Vondráček.

V noci na neděli přidal podnikatel další informace. Hackathon by měl odstartovat v pátek 24. ledna v 18 hodin v sídle Vondráčkovy firmy Actum Digital v Holešovicích. "Vzhledem k tomu, že se hlásí spousty lidí, jak mohou pomoci, asi to rozšíříme na takový hezký happening nejen pro programátory!" uvedl na síti LinkedIn.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.