Do pražského Fora Karlín v pondělí zamířily nejvýznamnější ženy českého byznysu a veřejné sféry. Na místě se koná vyhlášení patnáctého ročníku ankety Hospodářských novin TOP ženy Česka. Moderátor Daniel Stach v průběhu slavnostního večera vyhlásí vždy 25 nejvýznamnějších dam v kategoriích TOP podnikatelka, TOP manažerka a TOP ženy veřejné sféry. V každé kategorii budou současně vyhlášeny vítězky na prvních třech příčkách, které získaly nejvyšší hodnocení od odborné poroty. Tradičně budou také v rámci doprovodné kategorie vyhlášeny tři nejvýznamnější dámy české startupové scény. 

Anketa, jejíž patronkou je Michaela Bakala, je nejprestižnější akcí svého druhu v Česku. Jejím cílem je zviditelnit úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře. Příběhy úspěšných žen mají inspirovat jejich následovnice a také se zabývat tématy, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na postech s rozhodovacími pravomocemi.

Kritéria výběru pro hlavní kategorie, podle kterých odborná porota hodnotí jednotlivé nominované dámy, jsou vliv, výkon, podnikatelský příběh, společenský přínos. U kategorie start-up jde především o inovativnost, schopnost oslovit investory a o potenciál růstu.

Související
Související