Volební výbor Poslanecké sněmovny ve čtvrtek zveřejnil seznam celkem 122 zájemců o místa v Radě České televize a Českého rozhlasu. Rady jsou důležité, protože kontrolují hospodaření médií nebo volí jejich generální ředitele.

O šest křesel v České televizi má zájem 90 uchazečů a dvě místa v rozhlase se uchází celkem 32 adeptů. Rada České televize má celkem 15 členů. Vítěze bude postupně vybírat Poslanecká sněmovna během února a března.

Dosud se na veřejnost dostalo jen několik málo jmen. Oficiální dokument tak nyní například potvrdil kandidaturu moderátora Luboše Xavera Veselého. Některé jeho rozhovory s politiky se ovšem nelíbí expertům, kteří mu například vytýkali, že podpořil šéfa hnutí Trikolóra – poslance Václava Klause mladšího a že vedl nekritické rozhovory s premiérem Babišem a prezidentem Milošem Zemanem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.