"Takhle to bude vypadat v průběhu: přijde dotaz na API, apíčko ho zpracuje, provede autentizaci, pak nějakou transformaci a pushne nám to na sběrnici. Tady budeme mít subskripce, ty něco udělají a napushují to sem. Teď se mě neptejte, jestli tu budeme mít nějakou cache, v budoucnu tam bude," říká šéf týmu softwarových architektů v laikovi nesrozumitelné hantýrce, jíž rozumí jen parťáci z jeho skupiny. Ti mlčky přikyvují při pohledu na obrázky s obdélníky, které jejich vedoucí kreslí fixou na tabuli. Ten zjednodušeně řečeno právě popisuje, jakým způsobem by měl technicky fungovat připravovaný internetový obchod a jaké systémy bude muset obsahovat.

Je pátek, krátce po půl sedmé večer, a v kancelářích firmy Actum v pražských Holešovicích začíná jedna z mnoha úvodních porad týmů ajťáků, kteří se tu začali v pátek navečer scházet, aby do nedělního večera ve svém volnu naprogramovali e-shop a další systémy pro prodej elektronických dálničních známek.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.