Nový předseda lidovců Marian Jurečka v posledních týdnech poměrně nejasně vysvětloval svůj postoj ke spolupráci s hnutím ANO. Na mimořádném sjezdu strany, který se konal v sobotu v Praze, popsal podmínky možné koalice přesněji. "Otázka spolupráce s kýmkoli je pro nás podmíněna tím, že nebudeme ve vládě s trestně stíhanou osobou a s osobou, která může mít střet zájmů. Důležitá je i morální integrita partnerů," uvádí Jurečka v rozhovoru pro HN. Ve volbě předsedy získal 205 hlasů z 357 platných, na druhém místě skončil předseda poslaneckého klubu strany Jan Bartošek, třetí byl Jan Horníček.

Jurečka oslovil hlavně své moravské kolegy a pomohl mu také jeho projev, ve kterém slíbil, že stranu dovede k volebním výsledkům, které lidovci pamatují naposledy z éry Josefa Luxe. Pomoci k tomu má třeba zavedení jednotné jízdenky pro celé Česko nebo rozšíření solárních panelů na 1,5 milionu střech rodinných domů. "Pokud bychom využili potenciálu 1,5 milionu obydlených rodinných domů v České republice, tak tyto domácnosti ušetří 18 miliard korun ročně," dodává v rozhovoru nový šéf KDU-ČSL.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.