Používání olověných broků nebo rybářských olůvek může být zakázané u veškerých řek, potoků, rybníků či mokřadů. Omezení by se vztahovalo nejen na střílení, ale i na pouhé držení broků, a to v okruhu 300 metrů od vodních ploch. Tak zní návrh Evropské komise, kvůli kterému skřípají zuby čeští myslivci i rybáři.

Rozhodnutí, zda bude návrh přijat, by mohlo padnout příští týden v úterý. Do Bruselu se ke společnému jednání sjedou zástupci zemí Evropské unie. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) na setkání pojede se zamítavým stanoviskem, na němž se shodl s dalšími pěti českými ministerstvy.

Jak se k návrhu staví členské státy EU, si Evropská komise vyzkoušela už vloni v polovině listopadu. Tehdy se ve specializovaném výboru zástupci států na jeho přijetí nedohodli. Kriticky se k němu vyjádřilo šest států včetně Česka. Podle Jana Kováře z Ústavu mezinárodních vztahů Praha je pravděpodobné, že tentokrát pro návrh Komise získá větší podporu. "Komise většinou nechodí napodruhé s návrhy, u nichž by věděla, že s nimi narazí," hodnotí politolog se zaměřením na EU.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.