Operátor T-Mobile loni zvýšil tržby o 3,8 procenta na 28,27 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o 4,4 procenta na 11,95 miliardy korun. Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Počet mobilních zákazníků se zvýšil o 77 tisíc na 6,265 milionu, z toho 4,09 milionu tvořili tarifní uživatelé. Počet uživatelů fixního internetu stoupl o 27,5 procenta na 320 tisíc a počet zákazníků internetové televize vzrostl o 73 procent na 149 tisíc klientů.

T-Mobile loni několikrát vylepšil nabídku mobilních dat a v létě spustil neomezené tarify. Průměrná cena mobilního GB pro zákazníky T-Mobilu se tak meziročně snížila o téměř 50 procent z 312 korun na 157 korun, přičemž uživatelé programu Magenta 1 v průměru platí 95 Kč za GB.

"Loni se nám podařilo změnit český mobilní datový trh, ale také jsme posílili naše postavení v oblasti služeb pro firemní zákazníky a na fixním trhu. V roce 2020 chceme dále podporovat digitalizaci Česka, zejména dalšími investicemi do celoplošné optické sítě a aktivitami v oblasti 5G," uvedl generální ředitel T-Mobilu CR a Slovakia José Perdomo Lorenzo.

Počet minut volání a textových zpráv odeslaných v síti T-Mobile zůstává posledních pár let stabilní, na rozdíl od spotřeby datové, která významně roste. Celkový objem dat přenášených prostřednictvím konvergovaných služeb meziročně vzrostl téměř o 82 procent na více než 314 tisíc TB. Data přenášená v mobilní síti dosáhla téměř 100 tisíc TB.

Aplikaci Můj T-Mobile ke konci roku využívalo téměř 1,2 milionu zákazníků, tedy 51,5 procenta všech uživatelů chytrých telefonů. Umožňuje jasný přehled o spotřebě a platbách, snadný způsob platby, speciální nabídky nebo soutěže.

Společnost T-Mobile Czech Republic je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom.

Související