Deset let za mřížemi. Tak pražský městský soud potrestal bývalého vlivného pražského imáma Samera Shehadeha za podporu a financování terorismu. Jak již kazatel během procesu zdůraznil, český soud neuznává a jeho rozhodnutí pro něj není podstatné, jelikož se neřídí islámským právem šaría.

Soud rovněž uložil trest Samerovu mladšímu bratru Omarovi. Tomu imám v roce 2016 pomohl vycestovat do Sýrie, kde se jeho sourozenec účastnil bojů a pomáhal cvičit bojovníky skupiny Fronta dobytí Sýrie, jež je považována za odnož teroristické al-Káidy. Omar si má ve vězení odsedět jedenáct let. Šestiletý trest dostala i Omarova manželka Fátima, dříve Kristýna, Hudková. Ta za Omarem, se kterým ji imám předtím oddal přes internet, odjela do Sýrie, kde s ním cvičila ve zbrani. Páteční rozsudek není pravomocný, obě dvě strany se mohou odvolat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.