Dorazit by měl prezident Miloš Zeman, jinak však půjde o spíš komorní akci. Zhruba sedmdesátka delegátů Strany práv občanů - Zemanovci si v sobotu na sjezdu v pražském Top hotelu zvolí nové vedení. Pozici předsedy po dvou letech opustí někdejší prezidentův osobní lékař Lubomír Nečas.

"Musím to přenechat nějakým mladším. Mám pořád ordinaci praktického lékaře, dělám tělovýchovného lékaře, vůbec nemám čas věnovat se rodině," přiznává Nečas. Kdo by ho mohl nahradit, zatím není jasné. Ještě den před sjezdem nebyl veřejně známý žádný kandidát na předsedu.

"Nástupce vytipovaného nemám, ale něco se rýsuje," naznačil jen Nečas. Podle kuloárních spekulací několik straníků vyzvalo ke kandidatuře dlouholetého šéfa liberecké buňky strany Jaroslava Masopusta. Ten patří k zakladatelům strany a jako jeden z mála krajských šéfů Zemanovců se může pochlubit tím, že mu neubývají členové, naopak zakládá nové místní organizace. Kandidaturu však Masopust zatím odmítá.

"Jsem zvyklý dělat věci naplno. A protože mám několik firem, jsem aktivní v obchodních komorách a mám další aktivity, v tuto chvíli bych nemohl funkci předsedy věnovat tolik času, kolik by si to zasloužilo. Ale nikdy neříkej nikdy. Zatím hledáme," přiznal pro HN Masopust, že strana zatím jasného kandidáta na předsedu nemá. Doplnil jen, že by byl rád, aby šlo o někoho ze současných krajských předsedů.

Fungovat, aspoň dokud bude Zeman na Hradě

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.