Středočeské město Čáslav je o krok blíže ke stovkám milionů korun, které mu v předchozích letech unikaly na poplatcích ze skládky odpadu na jeho území. Podle rozhodnutí středočeského krajského úřadu má provozovatel skládky, odpadová společnosti AVE CZ, na poplatcích doplatit přes 128 milionů korun.

Jedná se o částku, kterou firma podle kraje dluží na poplatcích za uložený odpad v roce 2018. Za každou tunu komunálního odpadu mělo město dostat 500 korun, v případě nebezpečného 1700. Velkou část poplatků ale firma neodváděla, protože odpad používala jako konstrukční materiál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.