Pardubický alergolog, klinický imunolog a internista Tomáš Sýkora je kritikem systému, jakým politici v krizové chvíli zdravotnictví řídí. I když s většinou omezení, která vláda vyhlásila pro obyvatele, souhlasí, nelíbí se mu vytváření atmosféry strachu, zavírání ordinací či omezování ostatní péče. Sám slouží lidem už 40 let a jeho soukromá ordinace je pro lidi s potížemi k dispozici bez omezení i v době koronavirové epidemie.

Tomáš Sýkora (65 let), soukromý alergolog, internista a klinický imunolog

Studoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1980 nastoupil na interní oddělení pardubické nemocnice, od roku 1990 vedl jako primář plicní oddělení nemocnice, v roce 1995 si zřídil soukromou alergologickou a interní ordinaci, kterou dnes vede se svým synem. Byl jedním ze zakladatelů charitní ošetřovatelské služby v Pardubicích, založil ve městě imunologickou laboratoř.      

Co vám na tom, jak se české zdravotnictví vypořádává s koronavirem, nejvíc vadí?

Nejvíc mě bolí, že zdravotní služba není v tak důležité chvíli vůbec nijak organizovaná. Je to totální chaos, ve kterém si každý dělá, co chce. Pořád se mluví jen o nemocnicích s infekčními klinikami a jediné oficiální informace, které my jako odborní lékaři ze soukromých ambulancí máme k dispozici, jsou od České lékařské komory, Všeobecné zdravotní pojišťovny a Oborové zdravotní pojišťovny. Od krajského úřadu, potažmo státních orgánů bych místo brífinků čekal, že připraví opatření, která budou při případném velkém nárůstu nemocných platit i v soukromém sektoru. Měly by říci, co mají nyní i v případě dalšího zhoršování situace dělat i praktičtí lékaři a odborní lékaři.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru