Živnostníci se v posledních týdnech ocitli v labyrintu koronavirových paragrafů. Na co vše mají momentálně nárok od státu? Jaké jsou podmínky žádosti o úvěr v programu COVID II a jaký postup při žádosti zvolit? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte ve webináři právničky Natálie Pecháčkové a ekonomického analytika Stanislava Kutáčka z advokátní kanceláře Frank Bold. Zhlédnout jej můžete na sociálních sítích magazínu Ekonom nebo zde ve videu pod textem.

 

Online rozhovor

  vložit otázkuObnovit
Čtenářský dotaz
Dobry den, jsem zivnostnik se tremi obory podnikani. Jeden obor je nezasazeny a dva zasazene ubytkem zakazniku i kdyz mam vyjimku na otevrene provozy. Jak mam zadat o podporu na zamestnance? Jak o kompenzace? Mam jedno ICO a cast podnikani je na odpis a je ekonomicky vyhodnejsi lidi propustit. Pujcku nechci. Celkove jsem mel v lednu i unoru o 15% narust obratu, v breznu 60% pokles.
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Jsem OSVČ a jediným zdrojem příjmů je pronájem komerčních nebytových prostor, které musely být z důvodu mimořádných opatření uzavřeny. Dnes vláda odsouhlasila odklad nájmů na 3 měsíce se splatností 2 roky. Mám dva dotazy: - mohu čerpat peníze z kaucí, které byly zaplaceny nájemníky? - mám nárok na mimořádný příspěvek 25.000,- pokud nebude nájemné uhrazeno? Děkuji za odpověď. Lubomír Němec
Čtenářský dotaz
Dobrý den, Jsem OSVČ od března. Můžu žádat o příspěvek? Jak jinak můžu postupovat či žádat o finanční podporu?
Čtenářský dotaz
Jako OSVC splnuji podminky pro jednorazovou podporu 25000kc i podminky pro narok na osetrovne. Mohu zadat o oboji? nebo pokud zazadam o osetrovne, ztracim narok na dalsi podporu od statu. Dekuji
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jsem OSVČ a manželka je spolupracující osoba. 1) Může manželka jako spolupracující osooba žádat o ošetřovné (424 Kč na kalendářní den). 2) Může spolupracující osoba žádat o příspěvek 25000. 3 Když bude OSVČ žádat o ošetřovné může následně žádat i o příspěvek 25000? Děkuji
Čtenářský dotaz
Dobrý den, slyšela jsem o dotační výzvě COVID II, ale nikde nemohu najít podrobnosti. Má se tákat velko a maloobchodů. Potřebovala bych vědět jak o dotaci požádat, co a kam je potřeba doložit.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jak moc (ne)pravěpodobné podle Vás je, že se podmínky pro získání finanční pomoci od státu pro OSVČ ještě změní? Jednak jsou některé z podmínek zcela nesmyslné, ale i samotný způsob jednorázového příspěvku v době dlouhotrvajícího problému jde proti zdravému rozumu. I kdyby pandemie pominula ze dne na den, kola ekonomiky se nejspíše jentak neroztočí a živnostníci budou potřebovat pomoc kontinuální. Díky a hezký den.
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru