Nejlepší český silniční cyklista Roman Kreuziger musel po návratu ze závodu Paříž–Nice do dvoutýdenní karantény. Ačkoliv se na odpočinek s rodinou těšil, izolace s dětmi doma ho svou náročností překvapila. "Neuvědomil jsem si, co to je být zavřený doma s holkami, které jsou zvyklé chodit do školky, na kroužky, a najednou jim musí člověk něco neustále vymýšlet. Ty dny byly hodně intenzivní a přirovnal bych to ke Grand Tour. Ta mi přijde jednodušší," popisuje Kreuziger.

S manželkou si ale sedli, rozdělili si úkoly, tréninky i péči o rodinu a karanténu zvládli. "Udělali jsme si dvě malá stanoviště, kam můžeme kdykoliv naskočit. Z našeho malého pokojíku jsme si udělali posilovnu a garáž jsme vyklidili a máme v ní tréninkové centrum s koly. Nakonec jsme se divili, že nám těch 14 dní hezky uteklo."

Jaké to je najíždět stovky kilometrů zavřený na trenažeru v garáži? Jak kvalitní taková příprava je a bude to stačit na vyladění formy na Tour de France? Jaké to bylo vyjet po karanténě poprvé do přírody? Jak pandemie zasáhla Kreuzigerův byznys a co pro něj znamená odložení olympiády? Na to najdete odpověď v podcastu HN 360°.

Podcast si můžete poslechnout také na platformách Apple Podcasts nebo Spotify.

 

Podcast HN 16 Roman Kreuziger
Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger byl hostem podcastu 360°. 
Foto: Tomáš Cetkovský

 

Související
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky!

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru