Osm Tchajwanců, které před dvěma lety zadržela na žádost čínských úřadů tuzemská justice a skončili ve vydávací vazbě, nakonec nebude vydáno do Číny. Rozhodl o tom Ústavní soud, který přitakal jejich obavám, že by jim tam hrozilo mučení či jiné nelidské zacházení.

Ústavní soud přitom o Tchajwancích rozhodoval již podruhé. Zastal se jich poprvé již loni v listopadu, když si stěžovali, že je stát drží zbytečně ve vazbě. Soudy je tak musely propustit. Nyní Ústavní soud konstatoval, že tuzemské soudy, které o jejich vydání rozhodly, v rozhodnutí o vydání důsledně nezkoumaly, zda jim skutečně nehrozí nebezpečí a dostane se jim spravedlivého procesu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.