Jako dramatickou vykreslují polská média úterní událost na česko-polské hranici, kde kvůli občanovi Německa, pokoušejícímu se z české strany vstoupit do Polska, zazněly i výstražné výstřely polských vojáků. Incident se udál v Opolském vojvodství u obce Pilszcz, která leží za hranicí, asi 10 kilometrů severně od Opavy.

"Poté, co se občan Německa pokoušel nelegálně překročit hranici, padly výstražné výstřely," napsal dnes týdeník Wprost na svém webu. Hranici v tomto úseku střeží polští vojáci z opolské brigády. K hlídce se v jednu chvíli z české strany přiblížilo osobní auto, ze kterého vystoupil muž a rozběhl se do Polska.

"Nebral zřetel na pokyny vojáků a několikrát se pokusil vstoupit na území našeho státu. Když ústní pokyny nezabraly a muž nemínil uposlechnout rozkazy vojáků, vypálili dva výstražné výstřely," řekl mluvčí jednotky kapitán Piotr Pluciennik. Němec byl po zadržení předán polským pohraničníkům.

Wprost dodal, že jde o druhý incident z posledních dnů na tomto úseku státní hranice. Před pár dny totiž vojáci zadrželi tři Češky, které při vyjížďce na koních nevědomky překročily hranici.

Související