Kdyby se vypisovala anketa o nejznámějšího policistu v České republice, nepochybně by ji vyhrál. Svým vyšetřováním shodil Nečasovu vládu a i po čtyřech letech po odchodu z čela protimafiánské jednotky stále promlouvá do veřejného života. Naposledy právě teď, kdy vyšel knižní rozhovor s názvem Třicet let pod přísahou, který s ním vedl novinář Josef Klíma. Bývalý elitní detektiv Robert Šlachta v něm přináší několik zajímavých informací a – byť to tak zřejmě nezamýšlel – také ukazuje, proč ve své misi nakonec neuspěl.

Tak to vyraž

Šlachtovým nejdůležitějším případem byl zásah na Úřadu vlády v červnu 2013. Začal nenápadně necelé dva roky předtím, když s detektivy dostal za úkol rozkrýt, kdo médiím vyzradil informace týkající se utajovaného svědka v armádní korupční zakázce na obrněnce. Šlachta nasadil odposlechy a časem přišel na to, že stopy vedou k náměstkovi Vrchního státního zastupitelství v Praze Liboru Grygárkovi. Byla to doba, v níž se intenzivně řešilo podezření, že někteří žalobci tohoto úřadu jsou příliš na straně zločinců, podezřelých podnikatelů a politiků a brzdí či maří vyšetřování jejich možné defraudace a všech možných druhů korupce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.