Šestkrát nevinen, naposedmé slyšel promlčeno. Bývalý velvyslanec Sedláček bojuje o očištění devět let. Ostudné, připustil sám soudce.

Bývalý velvyslanec a také někdejší ředitel divadla Husa na provázku Milan Sedláček už poznal takřka všechny jednací síně Obvodního soudu pro Prahu 1. Již devět let se tam totiž z Brna jezdí bránit obžalobě státního zástupce Jana Lelka, že spolu se svým bývalým podřízeným Václavem Matouškem a podnikatelkou Evou Rybkovou připravili stát o jeden a půl milionu korun proplacením fiktivní prezentační kampaně, která měla přilákat účastníky na Česko-asijské investiční fórum v roce 2008.

Během uvedených devíti let padlo celkem dvanáct rozsudků. Šestkrát prvoinstanční soud celou trojici osvobodil. A vždy konstatoval, že žádný trestný čin se nestal a uvedené prezentační kampaně proběhly. Stejně tak šestkrát ale tento osvobozující verdikt zrušil odvolací senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Jaroslavou Liškovou a přikázal nové projednání. "Je to ostudná věc, nezažil jsem případ, kdy by odvolací soud tolikrát zrušil zprošťující rozsudek," uvedl Sedláčkův advokát Josef Lžičař.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.