Minulý čtvrtek přijel do hotelu Quality na brněnském výstavišti premiér Andrej Babiš na setkání s brněnskou organizací své strany ANO a po jednání oznámil, že pobočku hnutí v Brně co nejrychleji celou zruší. To je zatím poslední díl příběhu, který se v Brně, v němž do minulých voleb měla strana svého primátora, odehrává od chvíle, kdy byl místní straník Jiří Švachula policejně obviněn z organizace rozsáhlé korupční sítě napojené na městské zakázky. Jiří Švachula, někdejší radní nejbohatší městské části Brno-střed, je stíhán ve vazbě a z hnutí byl vyloučen.

Souběžně s tímto případem pojmenovaným v policejních spisech Stoka se v Brně odvíjel i děj méně nápadný: "Do hnutí se během předchozích let infiltrovali lidé, kteří jsou řízeni lidmi mimo hnutí a jde jim jen o to, aby mohli ovlivňovat zásadní volby uvnitř hnutí a následně se dostali do vedení města i městských částí. A mohli rozhodovat o veřejných financích," popisuje skryté dění starostka městské části Královo Pole a šéfka brněnské organizace ANO Karin Karasová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.