Nejdříve Obvodní soud pro Prahu 1 a následně i odvolací Městský soud v Praze potvrdily vinu tehdejší ředitelky kabinetu premiéra Petr Nečase (a současně jeho milenky) Jany Nagyové Nečasové a tří důstojníků vojenské rozvědky a podmíněně je poslaly do vězení za nezákonné sledování tehdejší premiérovy manželky Radky. Jako jeden z hlavních důkazů soudy uznaly nařízené odposlechy. Nyní Nejvyšší soud naopak uvedené odposlechy označil za nezákonné a je možné, že se celá kauza po sedmi letech vrátí na začátek.

"Je samozřejmě špatně, že po sedmi letech tvrdí Nejvyšší soud, že ty odposlechy byly nezákonné," říká advokát a pedagog Právnické fakulty Univerzity Karlovy Tomáš Gřivna a vysvětluje, proč se mohou názory soudů tak diametrálně lišit a jaký může být další vývoj v kauze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.