Sedmdesátileté výročí zavraždění Milady Horákové znovu vytlačilo do centra pozornosti komunistickou stranu. Jednu z mála komunistických stran, která v Evropě vůbec přežila pád své zločinné totalitní vlády, aniž by se musela zásadně proměnit.

Komunisté dnes mají legální parlamentní stranu, hovoří o sobě jako o demokratech, a dokonce smluvně zajišťují fungování současné vlády Andreje Babiše. Otázka, jestli je to správné, tu ale i po třiceti letech zůstává zodpovězena nepříliš uspokojivě. Určitě pro velkou část společnosti.

Je nicméně docela možné, že než tu otázku vyřešíme, komunistická strana zmizí sama. Jakkoliv její moc roste – co volební období získává víc a víc funkcí a důležitých pozic ve vedení státu, zároveň platí, že se neustále zmenšuje. V některých měřitelných kategoriích dokonce docela velkým tempem.


Komunisté ztrácejí preference

Jedním z nejviditelnějších ukazatelů síly KSČM jsou průzkumy volebních preferencí a volební modely. A podle nich jsou komunisté rok od roku slabší a slabší. Slábnou dnes rychlostí zhruba jeden procentní bod ročně. Tímhle tempem by ze sněmovny mohli zmizet tak za jedno a půl dalšího volebního období.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.