V přípravě nového stavebního zákona, který má zkrátit povolování staveb na dobu nepřesahující jeden rok, může nastat zásadní obrat. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) na debatě Hospodářských novin Urban Leaders Club prozradila, že bude jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ještě jednou o tom, zda by stát přece jen neměl převzít pod svou správu obecní stavební úřady. Jde o reakci na doporučení Legislativní rady vlády (LRV), která před několika dny kvůli připomínkám přerušila projednávání nového zákona.

LRV se připojila k původnímu záměru ministerstva, podle kterého by měly být stavební úřady čistě ve státní režii. "Pokud se mě ptáte, co já doporučím panu premiérovi, jsem v souladu se stanoviskem Legislativní rady vlády, že funkčnější řešení je právě státní stavební správa. Na rovinu ale říkám, že v lednu jsme uzavřeli dohodu s premiérem, Svazem měst a obcí a koaličním partnerem, že stavební úřady obcím ponecháme v přenesené působnosti. A já politické dohody ctím," řekla HN Dostálová. Dodala ale, že i v podobě se stavebními úřady na obcích v přenesené působnosti zákon povolování staveb zrychlí. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.