Životní styl mladých Čechů se mění. Více dbají na zdravou životosprávu a jejich aktivity se přesouvají od bloumání venku na internet a sociální sítě. Zatímco ještě v roce 2015 kouřilo denně cigarety 17 procent šestnáctiletých, loni to bylo už jen deset procent. To je nejméně od roku 1995, kdy se data v mezinárodní studii ESPAD začala sledovat.

Průzkum ESPAD se koná v pravidelných čtyřletých intervalech a zaměřuje se na rizikové chování u mládeže ve věku 15 až 16 let. Loni se konal posedmé, a to v 35 státech. V ČR se do něj zapojilo 2778 žáků. "Hodnoty řady sledovaných údajů se dostaly na úroveň počátku sledování v roce 1995," uvedl vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Viktor Mravčík.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.