Slovensko je jedinou zahraniční zemí, kde Češi o letošních prázdninách utratili více peněz než loni. Vyplývá to z tiskové zprávy projektu Česko v datech. Řada Čechů také zamířila do oblíbeného Chorvatska nebo okolních zemí. Daleko častěji ovšem volili tuzemskou dovolenou. Doma zůstali i zahraniční turisté, což se negativně promítlo do tržeb českých hotelů, které proti loňsku poklesly o čtvrtinu. Vyplývá to z údajů poskytovatele platebních technologií Global Payments.

I na oblíbené Slovensko a do Chorvatska letos vyrazilo méně lidí než loni. Slovensko podle dat České spořitelny navštívilo o pět procent méně Čechů a Chorvatsko v červenci o 25 procent méně českých turistů. Menší ochota Čechů cestovat se podepsala hlavně na cestovních kancelářích, jejichž tržby klesly o 70 procent.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.