Rodinná nadace Karla Komárka v pondělí vyzvala školy, aby začaly zasílat formální žádosti o všechny klavíry, které nadace koupila od tradičního českého výrobce Petrof poté, co je odmítl převzít čínský odběratel. Objednané nástroje za více než pět milionů korun zůstaly ležet ve skladu kvůli návštěvě šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj‑wanu. Výzva k podávání žádostí platí do 5. října 2020.

"Byli jsme ohromeni pozitivním ohlasem, který nákup klavírů vzbudil, a ještě jednou za něj všem velmi děkujeme," uvedla spoluzakladatelka Karel Komárek Family Foundation (KKFF) Štěpánka Komárková. Podle ní nadace dostala nejen velké množství pozitivních ohlasů, ale s konkrétní žádostí se na KKFF obrátily více než čtyři stovky žadatelů o klavírySoučástí poslání KKFF je podle Komárkové podpora a rozvoj mladých hudebních talentů, podle toho proto postupovali při tvorbě kritérií pro výběr škol. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.