Výpověď obžalovaného expolitika ANO Jiřího Švachuly byla dlouho očekávaným momentem soudního projednávání brněnské korupční kauzy Stoka. Přišla na řadu hned první den jednání. Švachula se ale u Krajského soudu v Brně vyjadřoval spíš obecně – četl svou výpověď z předem připraveného papíru a na doplňující dotazy odmítl odpovídat. U soudu zdůraznil, že nebyl hlavou ani členem zločinecké organizované skupiny a že nikdy žádné zakázky nemanipuloval. Právě to mu klade obžaloba za vinu.

Konkrétní byl pouze v případě nahrávky pořízené v roce 2016 v kavárně Lavazza v brněnském obchodním centru IBC, kde s klíčovým spolupracujícím obviněným Samanem El-Talabanim rozebírá provize pro jednotlivé členy skupiny ze zmanipulovaných zakázek brněnské společnosti Teplárny nebo odvádění "desátků" z ovlivněných tendrů dvojice hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi a jeho synu Jiřímu. Přepisy i nahrávky schůzky HN a Aktuálně.cz opakovaně zveřejnily.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.