Majitel železničního a autobusového dopravce RegioJet Radim Jančura neuspěl ve sporu s Českými drahami, po nichž požadoval, aby vrátily nedovolenou podporu, kterou dostaly od státu. Nejde přitom o málo, ale plných sedm miliard korun.

Soudy přitom žalobu zamítly, aniž by projednaly podstatu. Rozhodující podle nich totiž bylo to, že podle unijních pravidel je možné nedovolenou veřejnou podporu řešit maximálně deset let od doby, kdy byla poskytnuta. Jančura si přitom stěžoval na transakci, kterou dráhy v roce 2008 převedly na další státní organizaci Správa železnic část majetku, který získaly při rozdělení původních státních drah v roce 2003 a nepotřebovaly jej. Správa železnic drahám za to podle Jančury zaplatila přemrštěnou sumu 12 miliard korun. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.