Desítky tun uhynulých ryb vytáhli od minulé neděle moravští rybáři z řeky Bečvy. Příčina úhynů byla až do čtvrtka neznámá. Nyní rozbory prokázaly kontaminaci vody kyanidem. To, jak se prudce jedovatá látka do vody dostala, momentálně vyšetřují kriminalisté. Do středu pozornosti se v souvislosti s kontaminací dostala chemička DEZA z Valašského Meziříčí, která spadá pod koncern Agrofert. První následky jedné z největších ekologických havárií na Moravě byly totiž zaznamenány u Choryně a Lhotky nad Bečvou, vzdálené od sídla chemičky zhruba šest kilometrů. Česká inspekce životního prostředí však již dříve chemičku jako viníka vyloučila. 

DEZA vydala prohlášení, ve kterém se proti obvinění z kontaminace ohradila. "Okamžitě jsme provedli kontrolu všech technologických celků naší čistírny odpadních vod, při které jsme vyloučili jakýkoliv únik nebezpečné látky," píše DEZA a dodává, že již v pondělí prověřila stav čistícího zařízení také ČIŽP a jako možného viníka ekologické havárie ji vyloučila. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.