Rozechvělá kamera, neuspořádaný zvuk, občas špatně srozumitelné proslovy, před kamerou se střídají mladí lidé, kteří působí jako soubor bizarních postav z básní J. H. Krchovského. Klip mladých komunistů počátkem září obletěl sociální sítě, sklidil posměch od jejich odpůrců a opovržení od milovníků moderní estetiky. Byl amatérský, pro někoho směšný. "Jenže splnil to, co měl. Ti lidé byli autentičtí, u každého z nich, když jste se na něj podíval, jste nepochyboval, že patří ke komunistům," vzdává hold snímku z dílny mladých členů KSČM marketingový expert Martin Hošek. Byl to přitom on, kdo na bizarní estetiku komsomolců upozornil "pražskou kavárnu", když na LinkedInu, kde pravidelně publikuje postřehy k probíhající volební kampani, sdílel jejich plakáty.

Hošek nikdy nepracoval pro politické strany, ale přiznává, že je to oblast, která jej coby profesionála z oboru fascinuje. Zkušenosti má hlavně z bankovnictví: několik let řídil digitální kampaně pro Air Bank, měl na starost propagaci v J&T Bance, aktuálně působí jako marketingový ředitel ve znovuobnoveném tradičním českém výrobci zubní hygieny Herbadent. Jeho příspěvky k volební tematice na LinkedInu si postupně získaly velkou pozornost, pravidelně se pod nimi objevují desítky komentářů a mají tisíce zobrazení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.