Soudkyně brněnského krajského soudu Jaroslava Bartošová na neveřejném zasedání ve středu odpoledne rozhodla o propuštění z vazby ústřední postavy kauzy Stoka, expolitika ANO Jiřího Švachuly. Bývalý místostarosta radnice Brno-střed ve vazbě sedí již od loňské březnové razie. Soudce městského brněnského soudu již dříve upozorňoval, že Švachula může uprchnout do Turecka, kam si dle detektivů vozil peníze z milionových úplatků. Podle informací redakce navíc policisté dostali od dvou nezávislých svědků upozornění, že Švachulovi hrozí nebezpečí.

Dozorující státní zástupce kauzy Radek Mezlík je vůči Švachulovu propuštění zásadně proti. Podal stížnost na Vrchní soud v Praze. "Soudkyně řekla, že důvod vazby je dán, nicméně nahradila vazbu alternativními prostředky. To je přijetí slibu obviněného, ustanovení dohledu probačního úředníka – musí se k němu dostavovat jedenkrát za 14 dní, bude mít elektronický náramek a odevzdá pas. To je ale podle mě v tomto případě nedostačující," řekl HN Mezlík. Do posouzení Mezlíkovy stížnosti Vrchním soudem v Praze Švachula ve vazbě zůstane.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.