Zatímco ještě loni studenti středních škol psali maturitní sloh z češtiny i cizích jazyků podle centrálně zadávaných témat od ministerské společnosti Cermat, letos by tuto část státních maturit, včetně ústního zkoušení z jazyků, měly převzít školy. Zejména učitelé z odborných škol se tomu ale brání. "Podle ministerských pokynů budeme muset kompletně předělat úlohy pro ústní zkoušení, včetně metodiky pro hodnocení. Je to obrovská práce navíc ještě v době, kdy kvůli koronavirové pandemii řešíme úplně jiné problémy," uvádí angličtinář David Jedlička.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.