Vláda uzavřela maloobchody a služby s určitými výjimkami. Otevřené zůstanou například potraviny, drogerie či lékárny.

Nově bude omezen také pohyb osob a kontakty s dalšími lidmi na nezbytně nutnou dobu. Výjimkou je cesta do práce a z práce, nákup a pomoc blízkým či cesta k lékaři.

"Opatření, která jsme udělali, nezploštila křivku nárůstu, vypadá to, že zatím nefungují," uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). "Musíme přesvědčit všechny, že teď jde skutečně do tuhého," řekl dále. Vláda se proto rozhodla pro uzavření obchodů a služeb od čtvrtka 22. října do 3. listopadu. "Pokud bychom to opatření neudělali, náš zdravotní systém by kolem 7. listopadu zkolaboval," uvedl Babiš.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru