Kam s ním? se Jan Neruda ptal už před 150 lety. Nyní se snaží na nerudovskou otázku, co s některým odpadem, odpovědět se stejnojmennou aplikací spolek Ukliďme Česko. Ta teď vyhrála jednu z kategorií soutěže Nadace OSF Společně otevíráme data. V aplikaci Kam s ním? si kdokoliv může najít místa ve svém okolí, kam legálně a většinou zadarmo zavést odpad, který se nehází do běžných kontejnerů, jako například prošlé léky, vysloužilé elektrospotřebiče nebo pneumatiky.

"Věřím, že se nám tímto projektem podaří omezit množství odpadu, který končí mimo systém zpětného odběru, respektive na skládkách, ve spalovnách, v nejhorším případě na černých skládkách v přírodě," uvádí k vítěznému projektu jeho autor Miroslav Kubásek. Spolek Ukliďme Česko už sedm let organizuje zejména celorepublikovou akci, kdy se dobrovolníci snaží uklidit přírodu od odpadků. Loni se zapojilo více než 150 tisíc dobrovolníků, a je to tak největší dobrovolnická akce v Česku.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.