Bývalý prezidentský protokolář Jindřich Forejt byl převezen do motolské nemocnice kvůli mrtvici. Exministr kultury Daniel Herman a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru v úterý informovali o tom, že v nemocnici zemřel, Fakultní nemocnice Motol však zprávu nepotvrdila. "Informace, které běhají po Twitteru, nemohu potvrdit," sdělila mluvčí nemocnice Pavlína Danková serveru Novinky.cz.

Ovčáček i Herman své informace později opravili. "Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje," uvedl na Twitteru Ovčáček. V dřívějším tweetu přitom prosil o modlitbu za svého bývalého spolupracovníka, který "dnes opustil tento svět". 

Dřívější tweet Jiřího Ovčáčka o údajném úmrtí bývalého prezidentského protokoláře Jindřicha Forejta.

O údajném úmrtí informoval i Herman. "V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí," napsal na Twitteru. V dalším tweetu se však omluvil a popřál Forejtovi uzdravení, zároveň uvedl, že ho o skonu bývalého hradního protokoláře informoval společný známý. 

Forejt skončil ve vážném stavu v nemocnici v pražském Motole poté, co ho postihla mrtvice. Bývalý hradní protokolář musel být vzhledem k velmi vážnému stavu podle serveru Novinky.cz uveden do umělého spánku. 

 

Související