Už více než rok se celý svět potýká s pandemií nemoci covid-19. Společně s ní do životů všech zasáhl kolotoč lockdownů, testů, karantén a zpřísňování a rozvolňování opatření, která mají šíření nemoci zabránit. Zatím poslední vlnou rozvolnění prošla Česká republika v pondělí, kdy po půl roce přestal platit nouzový stav a s ním i některá opatření. 

Jak bude vypadat svět po pandemii? Jaký bude nový „normál“? Která opatření jsou užitečná a přetrvají i do budoucna a čeho se naopak vyvarovat? Jak pandemie urychluje společenské změny? O tom debatovali vědci v exkluzivní diskusi Nadačního fondu Neuron.

Diskuse se zúčastnil historik a držitel Ceny Neuron Jakub Rákosník, ekonomka Danuše Nerudová, výzkumník rizik Jan Kulveit, epidemiolog Petr Smejkal, spoluzakladatelka Nadačního fondu Neuron Monika Vondráková a předseda Vědecké rady Nadačního fondu Neuron Jan Konvalinka. Záznam debaty můžete sledovat v tomto článku. 

Související

 

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru