Před námi je velmi teplý víkend. Redakce Hospodářských novin proto dala dohromady několik tipů, kam se zajet osvěžit. Jako první všechny napadne koupání, ale horký den zpříjemní i sklenka kvalitního prosecca na pikniku ve Vile Elektra nebo nejlepší zmrzliny v Praze a Brně. Vyzkoušejte třeba novou příchuť vyhlášené zmrzlinárny Crème de la Crème zlaté mléko, zajímavá je indická kombinace z koření kurkumy, zázvoru, hřebíčku. 

Lom v Horní Cerekvi

Pokud se pohybujete na Pelhřimovsku, zaručeně vás ochladí voda v zatopeném kamenolomu v Horní Cerekvi. Jedná se o jeden z nejkrásnějších lomů v Česku. Voda v lomech je navíc nejen čistá, ale také bývá chladnější než na pískovnách nebo přehradách, což se během tropického víkendu může hodit. Jen se nevylekejte, pod hladinou můžete narazit na asi pětimetrového dřevěného žraloka, protože je lom oblíbeným místem pro potápěče

Pískovna Cep I

Pískovna Majdalena nebo také Cep I je největším umělým jezerem v oblasti Třeboňska a vznikla postupným propojením vytěžených jezer. Kromě povalování se na velké písečné pláži můžete sledovat také zajímavé ptáky, protože pískovna je součástí CHKO Třeboňsko, tvoří Ptačí oblast a Evropsky významnou lokalitu. V bistru U Sumečka si můžete také dát výborné čerstvé ryby nebo borůvkové knedlíky.

Prosecco a Vila Elektra

Osvěžit dokáže ale i prosecco. Vila Elektra pořádá v sobotu zahradní prosecco piknik s festivalem umění. K ochutnání bude kromě klasického prosecca i růžové nebo nefiltrované. Chybět nebude ani výborné italské jídlo jako ciabatty s chobotnicemi či krevetami, tiramisu i zmrzlinové nanuky. Z umění budou k prohlédnutí dřevěné plastiky bechyňského rodáka Antonína Suchana nebo keramika Love to eat plates Kláry a Jakuba Kabátových. 

Po stopách Kingdom Come: Deliverance

Pokud byste chtěli být akčnější, spojte koupání v Sázavě s návštěvou míst, kde se odehrává příběh veleúspěšné počítačové hry Kingdom Come: Deliverance. Propracovaný příběh hlavního hrdiny Jindřicha je zasazen do posázavských reálií a oživuje nejen historické památky, ale celé vesnice a města. Sázava, Rataje, Talmber, všechna tato místa jsou reálná a vy si je můžete obejít díky Středočeské centrále cestovního ruchu. Ta vytvořila originální mapu, díky níž mohou jít hráči za odkazem postavy ze své oblíbené hry.

Mapa pro procházku po stopách Kingdom Come: Deliverance
Mapa pro procházku po stopách Kingdom Come: Deliverance
Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu

Za nejlepší zmrzlinou v Česku

A pokud jste si na tento víkend zrovna naplánovali cestu do Prahy nebo do Brna, tak se osvěžte alespoň dobrou zmrzlinou. Ty nejlepší podniky doporučuje sám mistr zmrzlinář Jan Hochsteiger.

Všechny tipy přehledně v mapě:

Související

 

Související