Čeština patří v základních školách a osmiletých gymnáziích mezi předměty, v nichž mají žáci 5. a 9. tříd slušné základy. Vyplývá to z generálky pilotního testování, do kterého se na přelomu května a června zapojilo 161 653 školáků.

Dvě třetiny žáků měly vyšší jak šedesátiprocentní úspěšnost. V případě českého jazyka překonalo šedesátiprocentní úspěšnost dokonce devadesát procent testovaných žáků.

"Toto ověření je strašně důležité jako zpětná vazba pro učitele, rodiče a školu. Je to poprvé, kdy jsme školám mohly poskytnout informaci, jak jsou na tom děti v uzlových bodech vzdělávání," komentuje výsledek testování náměstek ministra školství Jindřich Fryč.

Výsledky se dostaly do rukou pouze školám a individuální výsledky dětí také rodičům. „Rodič uvidí, jak je na tom jeho dítě v rámci třídy, školy i celé republiky. Právě tato informace je pro něj důležitá, ne to, zda je nejlepší na celém světě,“ doplňuje ústřední školní komisařka Olga Hofmannová.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?