Soudu se nepodařilo prokázat, že vězeňský dozorce a bývalý poslanec KSČM Josef Vodruška skutečně před listopadem 1989 týral politického vězně.

Osvobozujícím rozsudkem ve čtvrtek dopoledne skončil soud v Liberci, který řešil případ Josefa Vondrušky, komunistického exposlance a bývalého bachaře ve věznici v Minkovicích.  Vondruška byl podezřelý, že na přelomu 80. let bil a týral politického vězně Jiřího Wolfa.

Wolf před soudem mimo jiné prohlásil, že Vondruška nebyl zdaleka jediný, kdo vězně mlátil, patřil podle něj však mezi ty brutálnější. "Běžně nás trestali bitím, vypínali nám topení, dávali poloviční porce. U soudu by měli skončit všichni dozorci z Minkovic, ale takový proces by trval deset patnáct let," řekl Wolf.

Bývalý zákonodárce Vondruška čelil obžalobě ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a případ soud řešil za značného zájmu veřejnosti už od loňského listopadu. Vondruška podezření u soudu opakovaně odmítal. Ve své závěrečné řeči upozornil na řadu rozporů a chyb ve svědeckých výpovědích některých bývalých vězňů z Minkovic.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?